Skyddsombudets uppgift är att som fackligt förtroendevald vid
behov företräda arbetskamraterna i kontakt med arbetsledningen.

Här nedan har du kontaktuppgifter till alla våra skyddsombud i fabriken.

 

 

 

SKYDDSOMBUD POWERTRAIN ENGINEERING SWEDEN SKÖVDE  
Mandatperioden för skyddsombuden är till 2022-02-28
HSO är tillsvidarevald
Område Namn                     E-mail 
Huvudskyddsombud
UH/Logistik/ÖvrigaTony Hansentony.hansen@volvocars.com
Lokalt huvudskyddsombud
BearbetningJens Thorselljens.thorsell@volvo.com
Montering/ResursJenny Sirénjenny.lindahl@volvocars.com
Skyddsombud MetallklubbenTina Andersson
Ersätter HSO vid behov
tina.t.andersson@volvocars.com
Bearbetning:
H-fabriken:
Kamaxel, X-ship & MBSVakant
Magnus Anderssonmagnus.andersson.7@volvocars.com
Vakans
Alan Hannaalan.hanna@volvocars.com
Pernilla Anderssonpernilla.andersson.3@volvocars.com
J-fabriken
Vevaxel H & J
J-flexAnn-Sofie Anderssonsofie.anderssson@volvocars.com
Vakans
Vakans
Christian Blomchristian.blom@volvocars.com
Vakans
Christer Enellchrister.enell@volvocars.com
J-blockRobert Bragerobert.brage@volvocars.com
Arsim Mustafaarsim.mustafa@volvocars.com
Karl Steenksteen@volvocars.com
Carl-Johan Almgrencarl-johan.almgren@volvocars.com
Gustav Hansengustav.hansen@volvocars.com
L-fabrikenSandra Svenssonsandra.s.johansson@volvocars.com
Robert Bragerobert.brage@volvocars.com
Azra Crnalicazra.crnalic@volvocars.com
Arsim Mustafaarsim.mustafa@volvocars.com
O-fabrikenGisela Hermansson gisela.hermansson@volvocars.com
Michael Lillienberg michael.lillienberg@volvocars.com
Joachim Fagerströmjoachim.fagerstrom@volvocars.com
Montering:
Inre montering VED Syst. 3Marie Jakobsson ( Berg )marie.berg@volvocars.com
Mikael Jonssonmikael.skep.jonsson@volvocars.com
Inre montering VEP Syst. 4Michael Larsenmichael.larsen@volvocars.com
Roger Arturssonroger.arthursson@volvocars.com
Vakans
Inre montering GEP 3 Syst. 5Diana Johanssondiana.johansson@volvocars.com
Zandra Hurtigzandra.hurtig@volvocars.com
Mirfan Ruznicmirfan.ruznic@volvocars.com
Yttre Montering Modul 1Christer Lorentzonchrister.lorentzon@volvocars.com
Jyrki Sarlomojyrki.sarlomo@volvocars.com
Yttre Montering Modul 2 Gabriel Lidberggabriel.lidberg@volvocars.com
Martin Rundqvistmrundqvi@volvocars.com
Yttre Montering Modul 3-5Mikael Anderssonmikael.andersson@volvocars.com
Bengt Göran Åbergbengt-goran.aberg@volvocars.com
Ajet Krasniqiajet.krasniqi@volvocars.com
Yttre Montering Modul 4 Mari Johanssonmarie.sardqvist@volvocars.com
Resurs Robin Carlssonrobin.carlsson@volvocars.com
Resurs Rebecca Karlssonrebecka.karlsson@volvocars.com
Underhåll:
BearbetningJonatan Backmanjonatan.backman@volvocars.com
BearbetningChrister Jacobssonchrister.jacobsson@volvocars.com
BearbetningJim Karlssonjim.karlsson@volvocars.com
BearbetningMikael Ståhlmikael.stal@volvocars.com
CentraltVakans
MonteringEmil Ekströmemil.ekstrom@volvocars.com
MonteringThomas Karlssonthomas.karlsson@volvocars.com
SLCThomas Karlssonthomas.karlsson@volvocars.com
SLCEmil Ekströmemil.ekstrom@volvocars.com
SupportEmma Perssonemma.persson@volvocars.com
Logistik/M3 Roland Petterssonroland.pettersson@volvocars.com
Christer Björkmanchrister.bjorkman@volvocars.com
Vakans
Projekt LIP Logistik/M3Anette Svahnannette.svahn@volvocars.com
Övriga:
Media/C-rejektMikael Rännaremikael.rannare@volvocars.com
Utlastning maskinMikael Rännaremikael.rannare@volvocars.com
MotorutlastningAnnika Danielssonannika.danielsson@volvocars.com
Motorlab/Revision/Utlastn MaskinMichael Jacobsson michael.jacobsson@volvocars.com
Joakim Gustafssonjoakim.gustafsson@volvocars.com
IMQMichael Jacobsson michael.jacobsson@volvocars.com
Mätrum Fredrik Johansson fredrik.f.johansson.3@volvocars.com
Reservmotor/Pilot PlantÅsa Svenssonasa.svensson@volvocars.com
Prototype center SKeP Johan Nilsson johan.j.nilsson.2@volvocars.com
FörrådAsser Mäkinenasser.makinen@volvocars.com
KlädförrådAnn-Sofie Lidenforsann-sofie.minkinnen@volvocars.com
FältkvalitetAnders Fredriksson
VCAJohanna Hjalmarssonjohanna.hjalmarsson@volvocars.com
Shop enginering BearbetningMattias Holmbergmattias.holmberg@volvocars.com
Verktygsslipning/VerktygsinställningVakans
Rikard Westlundrikard.westlund@volvocars.com
Torbjörn Karlssontorbjorn.t.karlsson@volvocars.com
Johan Erikssonjohan.j.eriksson.2@volvocars.com
Inre/yttre miljöAnders Fredrikssonanders.fredriksson1@volvocars.com
Skärvätskeservice (Utlånad till lastvagnar)Andreas Högströmandreas.hogstrom@volvocars.com
Meny